Chodník korunami stromov

Pred niekoľkými rokmi vyrástol v Bachledovej doline chodník vedúci pomedzi končiare stromov, ktorý dostal výstižný názov - Chodník korunami stromov. Ide o viac než 1200m dlhú drevenú stavbu s miernym stúpaním (dĺžka vrátane prechádzky po veži, samotný chodník má cca 600m), ktorý návštevníka zavedie zo zeme až do korún stromov vo výške približne 24m

Počas prechádzky deti i dospelí môžu nadobudnúť nové vedomosti o faune a flóre Tatier, o tunajších lesoch. Deti i dospelí budú mať možnosť spoznať množstvo rastlín a živočíchov. Na chodníku nájdete veľké množstvo edukatívnych interaktívnych tabúľ, ktoré si môžete nerušene počas prechádzky na chodníku študovať. Dozviete sa z nich veľké množstvo informácií nielen o už spomínanej faune a flóre, ale napríklad i o sile počasia. Na konci prechádzky sa iste potešíte nádhernými výhľadmi na okolité krásy Belianskych Tatier, Zamaguria a Pienin z vyhliadkovej veže s celkovou výškou 32m. Na jej vrchole návštevníkov prekvapí adrenalínový pohľad nadol cez pochodznu sieť. Pri ceste nadol z veže máte dve možnosti - buď sa vrátiť čiastočne späť cestou z veže, alebo sa možete nadol dostať behom pár sekúnd vďaka 67m dlhému suchému toboganu. Všetky bližšie informácie o chodníku sa dozviete priamo na tomto mieste.

Veľkou výhodou návštevy Chodníka je, že vďaka lanovke je táto atrakcia bezbariérová. Chodník je otvorený pre svojich návštevníkov počas celého roka.

Počas návštevy Chodníka sa môžete zastaviť na dvoch adrenalínových zastávkach. Deti i dospelí si môžu vyskúšať udržanie rovnováhy v priehľade, ktorý pod sebou odhaľuje zdanlivo nebezpečnú priepasť. Nemajte však obavy, všetky atrakcie sú bezpečné.

Ak ste zavítali do Bachledky za účelom návštevy Chodníka spolu so svojím štvornohým miláčikom, prosím, majte na pamäti, že psy (ani iní domáci miláčikovia) na prechádzku nesmú. Pri vstupe na chodník nájdete boxy, kde na Vás Váš kamarát v pokoji počká. Ak idete na Chodník spolu s maličkými deťmi, máte možnosť zapožičať si priamo na Chodníku kočiar. Poprípade odporúčame vziať si nosič. Pre deti sú pri vstupe na chodník pripravené i preliezky a hojdačky na priľahlom detskom ihrisku.

Podobné chodníky nájdete ešte napríklad v Bojniciach (rozhľadňa Čajka v oblakoch), v Čechách na Lipne (Chodník korunami stromov) či obci Dolná Morava (Chodník v oblakoch), prípadne na hore Radhošť (Stezka Valaška- Pustevny). A takýmto chodníkom sa vedia pochváliť už i naši severní susedia - v Poľsku totiž vznikla prvá vyhliadková veža v lyžiarskom stredisku Slotwiny Arena (Krynica).

Pred návšteve Bachledky a Chodníka korunami stromov či inej atrakcie Vám odporúčame zabezpečiť si ubytovanie dopredu, Bachledka i Ždiar bývajú najmä v čase prázdnin a sviatkov veľmi obľúbenou lokalitou a ubytovacie zariadenia sa zvyknú zaplniť veľmi rýchlo. Veľmi príjemnou alternatívou na ubytovanie je veríme i náš Privat Bachledova dolina - lokalizovaný priamo v Bachledovej doline, na jej konci skoro pod lesom, teda mimo epicentra návštevníkov, takže milovníci ticha a pokojného oddychu  sa pobytu u nás určite nemusia báť :). Ďalšou výhodou je parkovanie zdarma, nakoľko k Chodníku sa viete dostať krátkou túrou od nášho ubytovacieho zariadenia bez toho, aby ste sa niekam presúvali autom. Tešíme sa na Vašu návštevu!

Ubytovanie v Bachledovej doline

Privat Bachledova dolina Vám ponúka kvalitné ubytovanie v súkromí. Dva apartmány na dvoch poschodiach rodinného domu.