Atrakcie v okolí Bachledovej doliny

21.12.2021

Ak máte chuť objavovať bližšie či vzdialenejšie okolie Bachledovej doliny a Ždiaru, máme pre Vás viacero príjemných tipov.


Priamo v obci Ždiar sa nachádza originálne Múzeum Ždiarsky dom. V jeho útrobách nájdete počas celého roka expozíciu náradia, krojov a vnútorného zariadenia pôvodnej drevenice podľa vzoru ždiarskych predkov. Okúste možnosť odieť sa do ždiarskeho kroja či pozrieť si ždiarsku svadbu. Pre viac informácií kliknite na odkaz priamo tu.

V Tatranskej Kotline, len približne 7km od Bachledky sa nachádza známa Belianska jaskyňa, ktorá sa pýši viacerými NAJ...napríklad jedna z najnavštevovanejších či najdlhších na Slovensku. Kým sa k nej dostanete, absolvujete asi 15 minút dlhú prechádzku od parkoviska v Tatranskej Kotline. Prehliadka jaskyne trvá asi 70 minút, počas nej prejdete 1370m s celkovým prevýšením 125m a vykráčate si po 874 schodoch. Teplota je stála počas celého roka, v rozmedzí od 5°C do 6,3°C. Zaujímavosťou je, že jaskyňa je využívaná na klimatoterapiu. Na návštevu tejto jaskyne budete zaručene veľmi dlho spomínať.

Pre milovníkov histórie odporúčame návštevu mestečka Kežmarok a v ňom návštevu dreveného artikulárneho kostolíka, zapísaného v UNESCO, prípadne Kežmarského hradu, ktorý je na konci pešej zóny v centre mesta. V Starej Ľubovni môžete absolvovať návštevu Ľubovnianskeho hradu, jeho priľahlého skanzenu, poblíž sa rovnako nachádza i stredoveký vojenský tábor, kde si na svoje prídu deti i dospelí. alebo napríklad si pozrieť kaštieľ Strážky a prejsť sa v jeho nádhernom parku.

Ak cestujete s deťmi, máme i pre Vás viacero tipov, ako príjemne stráviť čas pri pobyte v Bachledovej doline. Priamo v Bachledovej doline, v stredisku SKI7SUN Bachledova sa nachádza bobová dráha. Bobovú dráhu nájdete i v Tatranskej Lomnici. V Tatranskej Lomnici sa zabavíte i počas nepríjemného počasia. Odporúčame Vám navštíviť galériu Dobrá hračka. Galéria Dobrá Hračka v Tatranskej Lomnici je miesto a rozlohou približne 500 m2, kde nájdete množstvo hier a atrakcií a vyskúšate si rôzne hračky. Taktiež obchodík v Galérii je zameraný na netradičné hračky, vďaka ktorým sa sa Vaši blízki zabavia nielen zábavne, ale aj s rozumom. V neďalekom Starom Smokovci určite neobíďte Tricklandiu, TrickLandia je miesto s rozlohou asi 500m2, kde nájdete 24 atrakcií. Pozývame Vás zažiť jedinečné putovanie Slovenskom v galérii trick-artu a optických ilúzií (osahujú 15 trick-artových obrazov, rozšírenú realitu, antigravitačné miestnosti, najkrajšie zrkadlové bludisko v strednej Európe ai).

V Tatranskej Lomnici nájdete i malé a veľmi milé Múzeum TANAPu, ktoré už od roku 1959 oboznamuje návšteníkov Tatier o faune a flóre Vysokých Tatier, o ich geológii a geomorfológii. 

V neďalekom Červenom Kláštore objavíte malý raj. Červený Kláštor je miesto, kde sa možete hodiny prechádzať popri čarokrásnom Dunajci, ak však chcete prechádzku skrátiť, stačí nasadnúť na bicykel. Môžete okúsiť rieku Dunajec priamo na svojej koži- či počas splavu na plti, alebo počas adrenalínovej jazdy na rafte. Samotný kláštor kartuziánov v Červenom Kláštore je miesto, ktoré by ste mali určite navštíviť. Ide o národnú pamiatku, história kláštora siaha do roku 1320, kedy ho založili kartuziánski mnísi ako filiálny konvent kláštora na Skale útočišťa na Spiši. Počas 18. Storočia prešiel malými úpravami a od toho času vyzerá tak, ako ho teraz poznáme. Kláštor reprezentuje na Slovensku jeden z mála zachovaných príkladov monastickej architektúry kartuziánskej a kamaldulskej rehole a je významným aj v kontexte európskeho kultúrneho dedičstva.

V prípade, že by ste chceli spoznávať krásy kraja u našich severných Poliakov, odporúčame Vám návštevu obce Niedzica vzdialenú od Bachledovej doliny len cca 45km. Na jej návštevu si určite vyhraďte aspoň jeden celý deň, je tu čo vidieť - priehrada a z nej krásne výhľady na celé okolie, starobylý hrad Niedzica, známy aj pod názvom hrad Dunajec, zábavný park Spiska kraina s množstvom atrakcií pre malé i väčšie deti, od skákacích hradov, cez lanový park či opičí háj, zároveň tu nájdete i park miniatúr. Odporúčame Vám spoznať a vychutnať si poľskú gastronómiu, je to zážitok.

Ubytovanie v Bachledovej doline

Privát Bachledova dolina Vám ponúka kvalitné ubytovanie v súkromí. Dva apartmány na dvoch poschodiach rodinného domu.